Smart Garden aneb Chytrá zahrada a okolí domu

Inteligentní dům dosáhne i na přilehlý pozemek. Například zahrada bývá ideálním místem pro aktivní odpočinek, ale někdy chceme prostě jenom pasivně relaxovat nebo potřebujeme záskok v době své nepřítomnosti. “Smart Garden” v takových případech sama zalije květiny nebo poseká trávu.

Smart Garden

Co všechno na zahradě může být chytré?

Automatická závlaha

Pokud v posledních dvou dnech nepršelo, a ani blízká předpověď nehlásí déšť, spustí systém pravidelnou závlahu. Nedojde tak vysušení ani vytopení trávníku.

Osvětlení zahrady

Zahradní párty se protáhla do tmy? Ideální příležitost předvést osvětlení zahrady. To se postupně zapne podle ubývající intenzity světla a umožní Vám i Vašim přátelům se bez obav bavit dál.

Ovládání vjezdové brány

Inteligentní ovládání vjezdu na pozemek Vám usnadní příjezd domů, zároveň budete informování kdykoli, když se brána otevře a vždy tak budete mít přehled o pohybu kolem Vašeho domu.

Automatické sekání trávy

Zahradnické práce mohou člověka bavit, ale někdy prostě není chuť nebo dostatek času, přestože zelený pažit přerostl únosnou mez. Problém vyřeší chytrá sekačka, která ve správnou chvíli trávník zastřihne. Přitom vezme v potaz aktuální předpověď počasí i Vaši přítomnost v domě.

Bazénová technika

Starost o kvalitu vody v bazénu můžete taktéž přenechat chytré domácnosti. Díky čidlům správně rozpozná, kdy je potřeba vodu vyčistit, zvládne dávkovat bazénovou chemii nebo třeba ovládat bazénový vysavač.

Smarteon tip: Předejděte hrozícímu utonutí

Detekce pohybu u bazénu. Systém Vás upozorní ve chvíli, kdy se kolem vodní hladiny někdo pohybuje – což může být cenná informace, pokud kolem nádrže skotačí dětí. Buď můžete jít za nimi, abyste osobně dohlédli na bezpečnost, nebo přes mobilní aplikaci bazén zatáhnete.

Komponenty pro “Smart Garden”

  • Pohybové senzory předají chytrému domu informaci o tom, kde se právě nacházíte a kde má tedy právě teď hrát hudba.
  • Loxone Intercom je zvonek s videokamerou vyrobený z kvalitních materiálů. Má v sobě mnoho chytrých funkcí, které u vstupu do Vašeho domu oceníte. Třeba fotografie každého z návštěvníků nebo různé režimy zvonění.
  • Bazénová čidla.
  • Meteostanice.
  • Automatické zavlažování.
[contact-form-7 id=“672″]