Chytré osvětlení navodí ideální atmosféru

Osvětlení je klíčovým prvkem každého domova. Kromě toho, že díky němu nenarážíme do zdí a dveří, dotváří atmosféru. Inteligentní dům dovede obojí k dokonalosti, protože zahrnuje chytré osvětlení. Například když přijdeme domů, předsíň nebo vstupní hala se automaticky rozsvítí, abychom nezakopli. Navíc můžeme nastavit různé světelné scény, které jednoduše přepneme podle potřeby – jednu použijeme třeba pro tichou romantickou večeři, druhou pro velkou narozeninovou oslavu apod.

Osvětlení ložnice v chytré domácnosti

Co všechno může Váš dům umět?

Světelné scény

Při vaření chceme perfektně osvětlenou pracovní i varnou desku, během jídla má naopak svítit jen světlo nad kuchyňským stolem, při sledování televize malá lampička, během návštěvy tlumené osvětlení v obývacím pokoji. S chytrým domem nemusíte běhat od jednoho vypínače k druhému. Jednoduše změníte scénu – z mobilu, tabletu nebo stiskem vypínače.

Automatické rozsvěcení při průchodu domem

Ve chvíli, kdy máte obě ruce plné nákupních tašek nebo nesete dítě do dětského pokoje, oceníte, že se světla rozsvěcí automaticky během průchodu jednotlivými místnostmi.

Zhasnutí tlačítkem na dobrou noc

Zhasli jsme v kuchyni? Podobné otázky můžete před usnutím pustit z hlavy – jediným tlačítkem z ložnice zhasnete všechna světla v celém domě a nastavíte noční osvětlení.

Noční osvětlení

Noční cesty na toaletu nemusí být nepříjemným zážitkem pro Vás ani Vaše děti. Systém senzorů nasvítí cestu, kterou z pokoje na toaletu procházíte, tlumeným světlem, které nenaruší Váš spánek, ale zajistí bezpečný návrat do tepla postele. Světlo se automaticky zhasne po nastaveném čase – třeba po třech minutách.

Barevné scény

Správná barva toho řekne víc než tisíc slov. Využijte různé barevné scény jako tlumené osvětlení v ložnici nebo obývacím pokoji.

Smarteon tip: Teplé odstíny Vás ukolébají

Umělé světlo, konkrétně jeho modrá složka, které vyzařují elektronická zařízení nebo žárovky, ovlivňuje náš spánek. Potlačuje totiž tvorbu melatoninu, který funguje jako spánkový hormon. Chytré osvětlení Vás na spánek připraví – ve večerních hodinách změní barvu na “teplejší” odstíny všude, kde je potřeba. V dětském pokoji třeba už v osm, v obývacím pokoji až o hodinu později.

Komponenty pro chytré osvětlení

  • Pohybové senzory předají chytrému domu informaci o tom, kde se právě nacházíte a kde má rozsvítit.
  • Stmívatelná světla umožní nastavit různou intenzitu osvětlení pro všechny příležitosti a Vy si ji tak přizpůsobíte podle aktuální nálady a potřeby.
  • Barevná světla umožňují nastavovat různobarevné světelné scény a měnit teplotu světla ve večerních hodinách.
  • LED pásky osvítí větší plochy nepřímým světlem – třeba po obvodu místnosti.
  • Žárovky Phillips Hue jsou chytré žárovky, které můžete jednotlivě ovládat na dálku z Vašeho tabletu nebo telefonu.
  • Designová svítidla umíme do našeho systému integrovat také – vyberte si přesně to, které se do Vašeho interiéru hodí nejlépe.
  • Ateliérová a venkovní svítidla ovládáte stejně jednoduše jako lampičku v pokoji.
[contact-form-7 id=“672″]