Chytré vytápění a chlazení (klimatizace)

Správná teplota v domě je základem spokojeného bydlení. V létě chceme mít příjemně chladno a v zimě naopak útulno a teplo. Inteligentní dům se o Váš tepelný komfort postará ve všech situacích i místnostech, jeho součástí je totiž chytré vytápění a klimatizace.

Chytré vytápění a chlazení (klimatizace)

Co může chytrý dům umět?

Správná teplota při návratu domů

Jste celý den v práci a je zbytečné, aby se v domě topilo na vyšší teplotu, zároveň se ale chcete vracet do příjemně vytopeného domova. Díky různým režimům můžete teplotu nastavit podle svého denního programu, a chytrý dům tak začne vyhřívat či chladit jednotlivé místnosti třeba hodinu před Vaším plánovaným příjezdem.

Teplota podle potřeby

Každá místnost má v domě svou funkci – zatímco v ložnici chcete mít v deset večer už ideální teplotu na spaní, v obývacím pokoji by mělo být tepleji. V aplikaci nastavíte vlastní teplotní režim pro každou místnost tak, abyste se vždy cítili komfortně.

Topení v nepřítomnosti

Odjíždíte na delší dobu pryč a nechcete nechat dům vymrznout? Jednoduše nastavíte režim “v nepřítomnosti” a dům podle údajů z meteostanice rozpozná, kdy začít topit, aby nezamrzla voda v trubkách a kdy naopak topení ztlumit, protože do pokoje svítí slunce.

Teplá voda ve sprše

Nahřívat celý den bojler se rozhodně nevyplatí – chytrý dům tedy může vodu nahřát na čas Vašeho příjezdu nebo v čase levného proudu.

Rekuperace

Pro optimální fungování zapojíme také senzory kvality vzduchu a propojíme je s rekuperací.

Řízení výkonu kotle podle teploty

Chytrý dům bude spolupracovat s meteostanicí a upraví výkon kotle podle toho, kolik je venku stupňů. Zvládne tak reagovat na rychlé změny teploty a uvnitř domu zachová stále příjemné klima.

Ovládání žaluzií

Váš dům bude pracovat se všemi možnými zdroji tepla tak, aby využíval elektrickou energii hospodárně. Například nechá roztažené žaluzie ve chvíli, kdy se do oken opírá slunce a zároveň v pokoji nikdo není.

Chytrá úspora energií

Topit pánubohu do oken? Už nikdy. Chytrý dům sám ohlídá, aby se při otevření oken vypnulo topení a naopak.

Smarteon tip: Zabalte se do teplé osušky

Příjemný pocit z ranní sprchy si můžete snadno prodloužit – chytrý dům dopředu nahřeje ručník nebo rovnou župan a Vy si tak ranní kávu vychutnáte v teple a suchu.

Jaké komponenty obsahuje chytré vytápění a chlazení?

  • Teplotní čidla: V každé místnosti měří teplotu vzduchu a pokud je v domě podlahové vytápění, tak i teplotu podlahy.
  • Řízení kotle
  • Spínaný bojler/ohřev vody
  • Senzory na oknech
  • Žaluzie a rolety
  • Čidla kvality vzduchu
  • Saunové čidlo
[contact-form-7 id=“672″]