Chytré zabezpečení domu: tipy a komponenty

Všichni chceme domov, který nás ochrání nejenom před zimou a deštěm, ale taky před technickými haváriemi, zloději nebo počítačovými hackery. Tohle všechno zvládne chytré zabezpečení domu, které neustále zůstane pod Vaší kontrolou. Jak se chytrý dům postará o Vaše bezpečí?

Chytré zabezpečení domu

Co všechno může Váš dům umět?

Několik úrovní alarmu

Systém používá několik úrovní alarmu pro vystrašení nezvaných návštěvníků – od blikání světel přes zvukové upozornění až po vysokofrekvenční sirénu. V každém případě vám vždycky přijde zpráva na mobilní telefon a do e-mailu.

Různé bezpečnostní zóny

Některé části domu bude alarm hlídat pořád – například garáž nebo vstupní bránu, jiné části domu jen tehdy, pokud nejste doma.

Zabezpečení oken

Kromě alarmu u dveří umožňuje chytrá domácnost sledovat také okna a spustit alarm v případě, kdy dojde k jejich otevření zvenku.

Snadné ovládání

Další složité číselné kódy, kterými zastřežíte domácnost při odchodu? Nejsou potřeba! Chytrý dům můžete ovládat jednoduše pomocí čipu, chytré nálepky nebo třeba otisku prstu! Zapomenutí číselné kombinace tak nehrozí.

Vzdálené ovládání

Chytré zabezpečení domu můžete sledovat a ovládat na dálku – z kanceláře nebo z dovolené máte dokonalý přehled o tom, kdy byly otevřeny vchodové dveře, zda se někdo nachází v domě nebo jestli jsou zavřena všechna okna.

Rozpoznání požáru

Chytrý dům si umí poradit i s dalšími nebezpečnými situacemi. S pomocí teplotních a požárních čidel dokáže rozpoznat požár a dát Vám o něm vědět – i když jste zrovna mimo dům nebo třeba spíte. Navíc automaticky vytáhne žaluzie a otevře okna, aby usnadnil záchranu osob a majetku.

Únik vody

Umíme předcházet také škodám při úniku vody – díky záplavovým čidlům a detekci neobvykle vysoké spotřeby vody Vám dá chytrý dům o poruše vědět dřív, než voda prosákne k sousedům nebo do spodního patra.

Miniserver

Vaše data budou ukládána na Vašem vlastním domácím úložišti – miniserveru od rakouské společnosti Loxone. Na rozdíl od mnoha jiných “chytrých domů”, které posílají citlivé informace svých obyvatel na externí servery (do takzvaného “cloudu”), nad kterými potom klienti nemají plnou kontrolu.

Smarteon tip: Odraďte nezvané hosty

Naučme Vaši domácnost, jak se má chovat v době Vaší nepřítomnosti. Ve speciálním režimu bude nepravidelně rozsvěcet a zhasínat světla či televizi, takže případný zloděj zvenku ani nepozná, že jste pryč.

Komponenty pro chytré zabezpečení domu

  • Pohybová čidla
  • Okenní a dveřní kontakty (magnetické nebo integrované)
  • Chytré okenní kliky
  • Sirény
  • Čtečky otisků prstů
  • Záplavová čidla
  • Teplotní a požární čidla
  • Žaluzie
  • Zařízení na čip
[contact-form-7 id=“672″]