Chytrý bazénový alarm (Smart Pool Alarm)

Bazénový alarm proti utonutí (Smart Pool Alarm)

Chytrý rodinný dům harmonicky propojuje svůj interiér, ale také celý přilehlý pozemek, včetně zahrady. Pečuje rovněž o bazén – monitoruje kvalitu vody, filtruje nečistoty, udržuje komfortní teplotu prostřednictvím tepelného čerpadla a ve vhodnou dobu zapíná příjemné osvětlení, kterým dokresluje aktuální exteriérovou scénu. A nezapomeňme na chytrý bazénový alarm (anglicky Smart Pool Alarm).

Na soukromém zahradním koupališti bývá veselo, zvláště když rodinka tráví pohromadě horké letní odpoledne. Ale bazén zůstává na svém místě pořád, třeba i když dospělí členové domácnosti zrovna odejdou pryč. Takže bohužel představuje jisté riziko, například pokud kolem skotačí osamocené děti. V chytrém domě naštěstí funguje dvojnásobné, lépe řečeno mnohonásobné zabezpečení.

1. Vodní hladinu lze jednoduše zakrýt

Začněme tradiční ochranou: Bazénový kryt zachycuje nečistoty, a navíc zabraňuje dětem nebo zvířatům, aby spadly do vody. Plnohodnotný chytrý dům vždycky ví, zda je riziková oblast aktuálně otevřená, nebo uzavřená, podle magnetických dorazů. Pokud bazén necháte zastřežený a někdo otevře kryt, přijde vám upozornění do mobilní aplikace. K odstřežení samozřejmě potřebujete heslo a patřičná oprávnění, která mají jenom odpovědní uživatelé. Obvykle rodiče.

2. Chytrý bazénový alarm neboli Smart Pool Alarm

Ovšem mohou nastat chvíle, kdy sice nechcete zatahovat kryt, ale zároveň potřebujete nějaké automatizované zabezpečení. Například když jdete do kuchyně pro limonádu, zatímco na zahradě zůstávají děti. V takovém případě potřebujete druhou úroveň zabezpečení, známou jako bazénový alarm neboli Pool Alarm. Funguje následovně:

Monitoring

Soustava kamer a infračervených závor (neviditelných světelných paprsků) sleduje pohyb uvnitř bazénu, zatímco okolní prostor ignoruje.

Aktivace

Pokud máte bazén zastřežený a do monitorované oblasti se dostane člověk, okamžitě se spouští poplach.

Siréna

Chytrý bazénový alarm zapne sirénu, kterou pravděpodobně uslyší všichni lidé, přítomní na zahradě i v domě.

Maják

Navíc začnou blikat světla, abyste poznali, že nastal nějaký problém, i když třeba máte nasazená sluchátka.

Mobil

Zároveň se vám na mobilním telefonu a tabletu zobrazí zpráva, že byl v bazénu zaregistrovaný pohyb.

Reproduktory

Jestliže máte doma také centrální audio systém, patřičnou informaci začnou opakovaně přehrávat zapojené reproduktory.

Díky bazénovému alarmu můžete na vzniklou situaci okamžitě reagovat. Například ihned položíte limonádu na kuchyňský stůl a přiběhnete zpátky na zahradu, o několik drahocenných vteřin dříve, než kdybyste nebyli varovaní.

Smarteon tip: Zpětná kontrola před zatažením krytu

Parametry bezpečnostního systému nastavujeme individuálně, na přání. Bazén se například dokáže automaticky zastřežit pokaždé, pokud během posledních 30 minut nebyl využíván. Majitel samozřejmě stále může provést akci manuálně, pomocí nedalekého tlačítka, i bez potvrzovacího kódu, aby se nemusel zbytečně zdržovat.

Doporučujeme také následující bezpečnostní doplněk: Pokud se rozhodnete zatáhnout kryt, systém zkontroluje, že během předchozí minuty nezaznamenal v bazénu žádný pohyb. V podobných situacích samozřejmě prozkoumáváte vodní hladinu svýma očima, chytré technologie však dokážou hlídkovat nepřetržitě, a mohou vás ujistit, že jste opravdu nic nepřehlédli.

[contact-form-7 id=“672″]

Category: