Smart Multimedia: inteligentní hudba a zábava

Dům bez hudby je jako film bez zvuku. Oblíbená hudba umí spravit náladu, vyvolat vzpomínky, navodit atmosféru. I Váš chytrý dům bude myslet na hudbu a zábavu. Díky propojení s aplikacemi a hlasovým ovládáním se pouštění hudby nebo televize stane Vaší oblíbenou činností. Z řady dílčích přehrávačů tak vzniknou “smart multimedia” neboli integrovaná a chytrá média.

Smart Multimedia

Co všechno může chytrý dům umět?

Hudba prochází domem s Vámi

Díky chytrým senzorům se bude hudba zapínat a vypínat podle toho, kde se zrovna nacházíte. Můžete si tak pustit audioknihu k přípravě jídla a klidně ji doposlechnout v obýváku při jeho konzumaci bez jediného zmáčknutí tlačítka.

Jednoduché ovládání pomocí dotykového pětitlačítka

K ovládání hudby už nepotřebujete několik ovladačů – spouštění, pozastavení i ovládání hlasitosti zvládnete jedním tlačítkem Touch.

Propojení se Spotify, AirPlay, Tuneln, Google Play Music

CD i albům v počítači už dávno odzvonilo, trendem jsou Smart Multimedia. Díky propojení s externími aplikacemi máte nekonečný hudební výběr na dosah ruky. Můžete vybírat skladby konkrétních autorů, vyhledávat mezi alby nebo si nechat pustit hudbu podle nálady.

Ovládání hlasem

Stačí vyslovit název skladby či jméno autora a domácí asistent propojený s hudební soustavou začne přehrávat hudbu podle Vašeho přání. Stejně snadné je to s ovládáním hlasitosti nebo vypnutím a zapnutím hudby pomocí hlasového povelu – jednodušší už to být nemůže!

Zvonek na míru

Klasické vyzvánění zvonku je často rušivé a nepříjemné. Se systémem Multiroom Audio si snadno nastavíte místo sirény příjemnou melodii. Stejně tak můžete určit, ve které místnosti bude zvonek slyšet, aby třeba nevzbudil děti v dětském pokoji.

Hlasový výstup

Stejně jako budete Vy komunikovat s domem, může Váš dům komunikovat s Vámi. Jistě oceníte třeba informaci o tom, že je nahřátá sauna nebo se blíží déšť a zůstala otevřená okna v pracovně.

Propojení s Vaším audiosystémem

Máte profesionální audiosestavu a nechcete ji manuálně zapínat pokaždé, když dostanete chuť na hudbu? Ovládejte ji s pomocí aplikace na mobilu, tabletu či chytrého tlačítka.

Integrace Vašeho zábavního systému

Domov je místem odpočinku a zábavy. Myslíme proto i na další zařízení, která používáte – ovládejte snadno a rychle Vaše domácí kino či televizi. Systém umožňuje automaticky zapínat televizi při aktivaci některé ze světelných scén nebo ji naopak vypne v konkrétní dobu. Při zapnutí PSP (PlayStation Portable – kapesní herní konzole) zase automaticky přepne vstup na multimediálním centru.

Maličkosti, které potěší

Nechcete odcházet z místnosti, ve které hraje hudba, když telefonujete? Nemusíte. Systém ji automaticky ztiší ve chvíli, kdy telefon zazvoní. Podobně se zachová, když zapnete televizi – pozastaví aktuální přehrávání, abyste si mohli vychutnat večerní film.

Smarteon tip: Ochočte si muziku i další zvuky

Příjemné ráno. Ať už je pro Vás ráno lepší nebo horší částí dne, hudba Vám pomůže dostat se do správné nálady. Připravte si speciální ranní playlist, kam si namícháte hudbu k probuzení, ranní józe, přípravě snídaně nebo do sprchy. Hudba vás bude provázet celým domem, podle toho, kam zrovna půjdete. Takže o svou oblíbenou skladbu nepřijdete, ať jste kdekoli.

Ztišení zvonku. Čekáte hosty, ale děti už spí? Stačí ztišit zvonek a upozornění na návštěvy Vám přijde do mobilu nebo Vás upozorní blikající světla.

Komponenty pro Smart Multimedia

  • Loxone Music Server je centrálním mozkem hudebního řešení. Vyrábí se ve variantách 4, 8 či 12 zón a podle počtu místností zvolíme takový, který je pro Váš dům ideální.
  • Loxone 12 kanálový zesilovač je kvalitní zesilovač, umístěný v tzv. racku – bezpečném a přitom elegantním obalu.
  • Loxone Intercom je zvonek s videokamerou vyrobený z kvalitních materiálů (prvotřídního skla a hliníku), které odolávají venkovním povětrnostním podmínkám. Má v sobě mnoho chytrých funkcí, které u vstupu do Vašeho domu oceníte. Třeba fotografie každého z návštěvníků nebo různé režimy zvonění.
  • Vestavné či nástěnné reproduktory montujeme v boxech s objemem, který zajišťuje kvalitní zvuk. Boxy je možné použít jak do sádrokartonového podhledu, tak i do betonu.
  • Pohybové senzory předají chytrému domu informaci o tom, kde se právě nacházíte a kde má tedy právě teď hrát hudba.
  • Domácí asistent (Google Home, Amazon Echo, Apple HomePad). Malá krabička nabíjená z USB nabíječky zajistí, aby se vyslovená přání stala skutečností. Stačí ji oslovit a vydat pokyn: Zhasni všechna světla v místnosti. Zapni hudbu v kuchyni.
  • Tlačítko Touch má 5 dotykových bodů. Snadno s ním tak ovládnete světelné nebo hudební scény na pár doteků.
[contact-form-7 id=“672″]