Úspora energie v inteligentním domě

Úspora energie je příjemným bonusem chytré domácnosti. Díky inteligentní elektroinstalaci dokáže Váš dům rozlišovat mezi nízkým a vysokým tarifem za elektřinu a některé úkony vykonává jen v režimu nízkého tarifu (typicky dohřívání vody v bojleru nebo spouštění pračky). V aplikaci potom máte dokonalý přehled o tom, kolik energie Váš dům právě teď spotřebovává, a můžete podle těchto informací nastavení dále upravovat.

Úspora energie v chytrém domě je založena na harmonické integraci všech přístrojů

Jak funguje úspora energie v chytré domácnosti?

Způsobů, jakými inteligentní dům šetří Vaši peněženku, je několik:

Neplýtvá.

  • Automatické zhasínání zamezí tomu, aby bylo rozsvíceno i v místnostech, kde zrovna nikdo není, pokud jste zapomněli zhasnout.
  • Senzory na oknech zajistí, aby zbytečně neunikalo teplo. Takže pokud například větráte, vypne se topení. A jakmile okna zase zavřete, vytápění se vrátí do původního režimu.
  • Klimatizace vs. topení. Chytrý dům Vám nedovolí zároveň klimatizovat a topit. Předejdete tak nedorozumění a tepelným ztrátám.
  • Nastavení teploty pro jednotlivé místnosti. Díky samostatnému nastavení pro jednotlivé místnosti se nestane, že byste některou místnost přetopili a v jiné byla zima – systém teplotu ohlídá za Vás a zařídí, aby byla přesně taková, jakou jste si přáli.

Šetří.

  • Úsporné zářivky a LED diody. Při instalaci osvětlení dbáme na to, abychom používali úsporné žárovky, zářivky i LED diody, a šetřili tak náklady za svícení.
  • Vypínání spotřebičů. Systém umí rozpoznat, kdy je který spotřebič dlouhodobě nevyužívaný a úplně ho vypne. Zařízení tedy nebere proud a šetří Vaše peníze.
  • Přehled o množství elektřiny. Díky pečlivému monitoringu máte vždy po ruce informace o aktuální nebo měsíční spotřebě a díky tomu se můžete snadno rozhodovat, jakého poskytovatele si vyberete, nebo odhadovat Vaši roční útratu či zálohy.
  • Vysoký vs. nízký tarif. Na základě předdefinovaného času pro vysoký a nízký tarif dokáže systém některé energeticky náročné operace přesunout na dobu, kdy bude nízký tarif a Vy následně ušetříte za spotřebu elektřiny.

Měří.

  • S chytrým domem máte neustále po ruce statistiky o spotřebě vody, elektřiny nebo plynu. Systém je vytváří na základě vlastních měření, dokáže rozlišit mezi nízkým a vysokým tarifem a Vy tak máte pořád přehled o výdajích za energie.

Smarteon tip: Mějte dobrý pocit, že chráníte přírodu

Na spotřebě elektřiny, tepla nebo vody v rodinném domě lze ušetřit stovky až tisíce korun ročně. Zajímavé jsou však taky důsledky pro životní prostředí. Pokud Vás chytrá domácnost zavčas upozorní, že došlo například k vodovodní havárii, můžete zachránit takové množství vody, které na plochu střechy naprší za několik měsíců.

[contact-form-7 id=“672″]